Osuszanie budynków, domów i mieszkań

Jesteśmy firmą oferującą profesjonalne usługi osuszania domów, mieszkań i budynków po zalaniu, wynajem specjalistycznych maszyn takich jak osuszacze powietrza, wentylatory elektryczne i nagrzewnice. Klientom z Warszawy i województwa mazowieckiego zapewniamy bezpłatny transport urządzeń pod wskazany adres. Oprócz tego z naszych usług mogą korzystać klienci z Pruszkowa, Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Siedlec i Płocka. Przed rozpoczęciem procesu osuszania wykonujemy pomiar poziomu wilgotności, na podstawie którego dobieramy najlepszą w danym przypadku metodę usuwania wilgoci oraz wycenę usługi odpowiadającą rodzajowi oraz liczbie maszyn, które mają zostać udostępnione klientowi.

Wynajem osuszaczy – profesjonalne usuwanie wilgoci

Wilgoć w pomieszczeniach skutkuje złą jakością powietrza, które może być niebezpieczne dla zdrowia – zwłaszcza jeżeli w jej wyniku dojdzie do rozwoju pleśni lub grzybów. Oferujemy wynajem specjalistycznych urządzeń służących skutecznemu usuwaniu wilgoci – osuszaczy powietrza, wentylatorów oraz nagrzewnic, które można zastosować już w trakcie trwania prac budowlanych. Pozwala to zapobiec szkodom, jakie może spowodować korzystanie z budynku, którego mury, ściany oraz podłoga nie zdążyły wyschnąć w sposób naturalny. Oferowane przez nas urządzenia pozwalają na dokładne osuszenie nowo wybudowanych domów, mieszkań i budynków po zalaniu, a także tych, w których występuje tak zwana wilgoć technologiczna (związana z wodą nagromadzoną w materiałach budowlanych), a także budynków dotkniętych powodzią. Proces osuszania rozpoczynamy od rozpoznania rodzaju zalania oraz wyboru najlepszej metody usuwania wilgoci.

Metoda osuszania kondensacyjnego

Proponujemy naszym klientom usuwanie wilgoci w domach, mieszkaniach i budynkach użytkowych po zalaniu metodą kondensacyjną, polegającą na przyspieszeniu naturalnego procesu schnięcia murów, ścian i podłóg, poprzez obniżenie względnej wilgotności powietrza i utrzymywanie w pomieszczeniach odpowiednio wysokiej temperatury. Umożliwiają to oferowane przez nas na wynajem osuszacze i maszyny, takie jak wentylatory i nagrzewnice. Sam proces osuszania za ich pomocą jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i materiałów budowlanych, dlatego można go rozpocząć już w fazie budowy, aby mury, ściany i podłogi wewnątrz budynku były odpowiednio przygotowane do prac wykończeniowych.

Przed rozpoczęciem osuszania kondensacyjnego budynku dotkniętego zalaniem wykonujemy szczegółowe pomiary poziomu zawilgocenia w poszczególnych pomieszczeniach oraz określamy jego rodzaj, a następnie dobieramy osuszacze powietrza, nagrzewnice oraz wentylatory, które najlepiej poradzą sobie z problemem. Oferujemy podpartą wieloletnim doświadczeniem, fachową pomoc w doborze odpowiednich urządzeń, a także krótkie szkolenia, dzięki którym klienci zainteresowani wynajmem mogą samodzielnie obsługiwać udostępniony sprzęt.

Osuszacze, wentylatory, nagrzewnice

W naszej ofercie znajduje się wiele modeli maszyn usuwających wilgoć, które mogą być stosowane pojedynczo lub razem, jeżeli zależy nam na szybszym uzyskaniu efektów. Udostępniane przez nas osuszacze, wentylatory i nagrzewnice doskonale ze sobą współpracują, usprawniając proces osuszania pomieszczeń po zalaniu. Podczas kiedy osuszacz kondensacyjny pobiera powietrze, skrapla wilgoć i zachowuje ją, wypuszczając powietrze już całkowicie suche, nagrzewnice podwyższają temperaturę w budynku. Z kolei wentylatory zwiększają cyrkulację powietrza i usuwają nieprzyjemny zapach. Model oraz moc maszyn dobierana jest w zależności od wielkości pomieszczeń, rodzaju oraz poziomu zawilgocenia, a także szkód, jakie zdążyły w jego wyniku powstać.

Wszystkich zainteresowanych wynajmem naszych maszyn serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pomożemy skutecznie pozbyć się każdego rodzaju wilgoci, dobierając najlepszą metodę osuszania budynku i zapobiegając konsekwencjom wynikającym z użytkowania wilgotnych pomieszczeń.
Nasze realizacje